Blog věnovaný anglickému setrovi Artushovi a jeho zážitkům, úspěchům i průšvihům.
Stránky
Zobrazují se příspěvky se štítkemVideo. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemVideo. Zobrazit všechny příspěvky
neděle 12. dubna 2015
sobota 15. listopadu 2014
středa 8. října 2014
pondělí 22. září 2014
neděle 7. září 2014
BEST OF GROUP v Týně!
Další výstava - kolikátá už? (Vstávačka někdy kolem čtvrté a noční jízda autem do Chocně, protože v neděli od nás prostě vlaky takhle brzy nejezdí!)Ale tahle byla speciální - jela s námi zase Erika!! A chyběla Jitka, takže handlovat musel Jarda. Ale koupila jsem mu sexy brož s anglickým setrem, takže mu to běhalo skoro samo.
Arty běžel krásně a pak rozhodčí Šimek byl nadšený a napsal nám krásný posudek.
Přeskočím takové to flákání po výstavě, která byla mimochodem opravdu povedená, počasí celkem vyšlo. Pak už nastalo velké přesouvání do tělocvičny, kde se konaly závěrečky.
Artík běžel jako bůh, Jarda bravurně zvládal nervy vypjaté atmosféry a nakonec se stal zázrak - ARTUSH se stal vítězem VII. skupiny FCI - porazil další setry a ohaře. Neskutečný úspěch.
Vítězem výstavy se stal nakonec překrásný zlatý retrívr, takže se prohra dala celkem v pohodě unést. I tak, měli jsme BIGa!!
Arty běžel krásně a pak rozhodčí Šimek byl nadšený a napsal nám krásný posudek.
Přeskočím takové to flákání po výstavě, která byla mimochodem opravdu povedená, počasí celkem vyšlo. Pak už nastalo velké přesouvání do tělocvičny, kde se konaly závěrečky.
Artík běžel jako bůh, Jarda bravurně zvládal nervy vypjaté atmosféry a nakonec se stal zázrak - ARTUSH se stal vítězem VII. skupiny FCI - porazil další setry a ohaře. Neskutečný úspěch.
Vítězem výstavy se stal nakonec překrásný zlatý retrívr, takže se prohra dala celkem v pohodě unést. I tak, měli jsme BIGa!!
A na závěr video - otřesné podmínky, takže kvalita hrozná, ale třeba se rádi pokocháte:
pondělí 19. května 2014
Krajská výstava Hradec Králové - Jun.BIS3
Krajská výstava Hradec Králové - Výborný 1, Vítěz třídy mladých a 3. nejkrásnější mladý výstavy (JUN.BIS3)!!! Mokré vítězství díky boží handlerce Josi Soltes a podpoře mých rodičů Děkuji moc
Posuzovala nás již podruhé paní Ubrová (předtím jsme ještě byli malé štěňátko, takže se to moc nepočítá) a zadala nám následující tituly a hodnocení: V1, Vítěz třídy.
Roční pes s typickou hlavou, nůžkovým skusem, dobrým okem, celkově pěkný, výborná linie šíje, hrudníku i nasazení ocasu, velmi dobrý hrudník, velmi dobře se pohybuje a má dobrou výstavní úroveň. (Posledním slovem si nejsem jistá - ale končí na ň... kdyby vás napadlo lepší slovo na cca pět písmen, napište mi.)
čtvrtek 8. května 2014
Neuvěřitelný BIS v Mladé Boleslavi
Dnes jsme vyrazili do Mladé Boleslavi na další výstavu. Ještě ráno mi Jarda říkal, jak na této výstavě nikdy žádné velké ocenění nezískali. Tvrdila jsem mu, že je čas to prolomit a i když jsem tomu sama nevěřila - stala se neskutečná věc. Ale hezky po pořádku.
Koupili jsme Artíkovi hrabičky na česání, protože už byl fakt neupravený a má včerejší koupel to zachránila jen zpola. Takže jsme česali a česali - pak Jarda objevil dvě úžasné dámy, které se do Artyho dobrovolně pustily a udělaly z něj nádherného psa. Dostala jsem spoustu dalších rad a doporučení, které si beru k srdci a pak už se šlo běhat.
Výjimečně jsme nešli ráno, ale až skoro na konci posuzování. To čekání bylo nezvyklé. Nicméně pan rozhodčí Němec dal Artymu V1, Vítěze třídy mladých a protože neměl konkurenci tak i Nejlepšího mladého jedince.
Potom se v kruhu ukázala Artushova maminka Donička ve třídě šampionů a oranžová fenka ve veteránech - proti oběma těmto fenám šel můj černobílý kluk o Vítěze Mladé Boleslavi - a vyhrál! Obě je porazil. Celou dobu ho měla pod taktovkou Jitka Svobodová a při souboji tří angličanů se v kruhu k údivu všech objevil i náš pan chovatel, který musel vzít Donu.
Posudek zněl: Mladý pes s výraznou hlavou, výborný hřbet i hrudník, standardní srst, postoj i pohyb výborný.
Užili jsme si obědovou pauzu a pak už přišlo velké finále.
Pózička s medailí za Vítěze třídy mladých
Potom už začaly závěrečky. Prvně Arty běžel v VII. FCI za mladé - a vyhrál! Postoupil do finále juniorů o nej mladého psa výstavy a umístil se na úžasném 3. místě!! JUN BISe posuzoval pan Václavík.
Protože můj setřík získal i titul Vítěz MB, účastnil se velkých závěreček s dospělými psy - opět začal v VII. FCI a tam získal 1. místo! - tuto kategorii posuzoval opět pan Václavík, kterému se Arty evidentně moc líbil.
Stala se neuvěřitelná věc - Artush se ve svých 11 měsících dostal mezi nej 11 psů celé výstavy. Nikdo nečekal, že by to opravdu mohl vyhrát. Jitka šla nakonec handlovat Viktora Kunu - vipeta - a Artík se dostal do rukou Lindy Hodové, se kterou se nikdy neviděl. Evidentně si padli do oka, protože poslouchal jako hodinky a pěkně stál.
Pan rozhodčí Řehánek všechny důkladně prohlédl a pak je poslal do vedlejšího kruhu. Napětí se dalo krájet, když paní moderátorka oznámila, že vítězem celé výstavy a titul BIS (Best in show) získává pes ze skupiny VII. Anglický setr - začali jsme výskat! Ještě teď mě bolí hlasivky. Artush Mandygold - v tak nízkém věku a s mizernou úpravou srsti, na rychlo dohnanou přímo na výstavišti a s handlerkou, kterou nikdy neviděl a ještě v hale, kde mu to moc nejde - vyhrál celou výstavu!!
Profi foto vítěze od Martiny Trávníčkové
Pan chovatel Jaroslav Šeda a pan rozhodčí Václavík
Po příjezdu domů
A nakonec video!!
neděle 4. května 2014
Speciální výstava ČPSK Brozany nad Ohří
Video si dejte více nahlas, aby vám neunikly posudky od pana Buby.
V Brozanech nad Ohří se konala Speciální výstava Českého Pointer a setter klubu. (1. 5. 2014) Úžasné okolí, na začátku byla přednáška o výstavách v podání Jaroslava Šedy a Jitky Svobodové. Pak jsme se již přesunuli ke kruhu, byl jen jeden a posuzoval pan rozhodčí Petr Buba, který je známý tím, že posudky říká nahlas, aby i diváci měli nějaký požitek z výstavy.
Artush snad prvně měl konkurenci hned ve třídě - stál proti němu Jethro Morrison, kterého vlastní hokejový brankář Dominik Hašek. Krásný oranžový pes stál proti našemu černému. Panu Bubovi se však Artík moc líbil a nenašel žádné chyby a tak vítězství dal našemu broukovi.
Posudek: Výška: 64 cm, Oko: tmavé, Chrup: úplný, Skus: nůžkový. Černobílý 1 rok starý, krásné samčí hlavy s dobrým závěsem, ve všech částech krásně osrstěn, dobře nasazená a nesená vlajka, obdélníkový rámec, elegantní pohyb, klidná povaha.
Kdo mě zná, tak chápe, jak nadšená jsem byla z konečně dlouhého posudku, navíc tak krásného.
Artík získal V1, CAJC. A tento třetí CAJC znamená, že splnil čekatelství na junior šampiona.
Postoupil do souboje o BOBa, ale na to byl podle pana rozhodčího ještě mladý a musí si počkat a zmohutnět.
V závěru šel o vítěze výstavy, ale běžel špatně a už se mu prostě nechtělo - takže vyhrál jiný pejsek.
Při této příležitosti jsme šli ještě i na jarní svod a takto jsme dopadli: Typ: typický, Zbarvení: vícebarevný, Síla kostry: silná, Chrup: úplný, Skus: nůžkový, Kvalita srsti: standardní, Povaha: klidná, Výška 66 cm, Barva oka: tmavá, Ucho - normální, Čenich - normální, Rozhodčí: Simona Svatoňová
Celá výstava byla opravdu super. Pohoštění od pořadatelů opravdu potěšilo. Trochu to kazilo měnící se počasí, ale i tak jsme to zvládli a žádný velký liják nás nepostihl.
Popovídala jsem si tam se spoustou fajn lidí a probrali jsme všechno od úpravy po lov a další psí záležitosti. Moc se mi to líbilo a snad se příště zúčastníme více takových akcí.
středa 9. dubna 2014
Krajowa Wystawa Psów Rasowych - Zabrze (PL) 6. 4. 2014 (+seznam videí)
Naše nejkrásnější výstava. Artík získal BIG JUNIORA! (více obrázků ve videu)
Nastříháno někde mezi pocitem, že umřu, a spánkem, ale tak nějak splácané to je, snad se bude líbit - vystavovala jsem i já - ale nebyl nikdo, kdo by mi to natočil - všichni jsme byli společně v kruhu
pátek 21. března 2014
pondělí 6. ledna 2014
Hanácká národní výstava psů Brno 4.1.2014
V sobotu to byl jedním slovem mazec.
Ráno jsme pěkně rozespalí vyrazili vlakem do Brna. Pan průvodčí nám
pomohl nastoupit a obdivoval Artushovy půvaby. To nám moc lichotilo, tak
jsme ho nechali.
Přestupovali jsme v
České Třebové. Artush se zalíbil místnímu pánovi z ochranky, který mu
dal půlku své snídaně. Tam se k nám přidala Káťa, která Artyho občas
hlídá a venčí, a ještě její kamarádka Marťa. Obě dvě celou cestu v
kupéčku mého angličánka česaly a drbaly. V kupé jsme byli sami, neboť
ti, ke kterým jsme si přisedli, psy nemuseli a vyklidili pole. Jak milé.
Po
cestě šalinou nás obdivoval nějaký pan myslivec. Prý sám setry choval a
ten můj se mi obzvlášť líbil. To by potěšilo každého při cestě na
výstavu.
Na výstavišti jsme se už
začali kamarádit. Jezevčíci, českoslovenští vlčáci, jorkšírek v tašce a
další. Stíhali jsme - což je u mě neobvyklé, takže jsme si v klidu
všechno prošli, našli našeho pana chovatele Šedu i nejlepší handlerku na
světě Jitku Svobodovou. Artík se pomuckal s gordonsetřicí Rebelkou paní
Kocúrové, nacvičil postoj s Jitkou a šli na to. Zvládl to dokonale.
Pan
rozhodčí Šimek byl přísný, ale férový. Věnoval všem psům obrovskou
pozornost, nic mu neuniklo a ke psům byl moc milý. Už si zvykám, že
rozkošné štěňátkové posudky náleží pouze štěňátkům a Artík jako budoucí
velký pes musí brát hrdě i hodnocení bez zdrobnělin a uchvácených
slovíček. Hodnocení tedy bylo následovné:
Artush Mandygold - třída dorostu: "Pes dobrého rámce, černý belton, kostra odpovídá věku, bez výrazných vad, kvalitní v pohybu. VN1." Pro mé kamarády, kteří výstavám nerozumí to znamená, že dostal to nejlepší hodnocení, co mohl, a byl prostě úžasný.
Po něm šla jeho kolegyně a budoucí slečna do páru - Makaréna (Macarena
II de Los Vitorones). Byla úchvatná, pana rozhodčího taky dostala do
kolen, protože tahle černobílá kráska, která už patřila mezi mladé feny
získala nejen V1, ale i CAJC,
BOJ a BOB. Teď se mi to s těmi tituly machruje, ale pravdou je, že mi
to pan Šeda do zblbnutí opakoval a vysvětloval a já to ne a ne chápat.
Takto zkusím vysvětlit jak to chápu. CAJC - Makynka teď má čekatele na
Junior Šampiona - když těchto titulů získá víc (2 nebo 3 - teď si nejsem
jistá - tak to bude šampionka!), potom BOJ - best of junior - to asi
netřeba překládat, a potom, a to hlavně, získala BOBa - tedy Best Of
Breed - nejlepší z plemene. Taková maličká slečna a porazila starší
nádherné kolegyně. To se jen tak nevidí - proto valte oči, dělejte, že
chápete a gratulujte :)
V
mezičase před závěrečkami se nic moc neudálo, krom toho, že Arty byl
jako u vytržení ze všech těch psů. Pořád někam tahal. Sedřel mi ruce z
vodítka a když jsem ho přišlápa (to vodítko) a chvíli se zadívala na
dění v kruhu, tak se milý setřík vyvlíkl a vyrazil na obhlídku
výstaviště. Druhý výlet si udělal, když jsem strhaná nacpala Artíka do
přepravky k Makaréně a ti dva společně přepravku rozervali a kdyby nám
je nechytily handlerky, bůh ví, co by ta psiska zažila.
A
nyní již k neslavnému závěru. V závěrečném kruhu běžel Artík s Klárou
Babovou, která s námi byla už na výstavě v Liberci a s Larou vyhrála
nejlepší mladou fenu. Jenomže tady v Brně měli velkou obrazovku, která
byla přímo proti běžícím psům a celkem nahlas reproduktory. Arty nikdy
nic takového nezažil, se toho prostě vylekal a ať dělala Klára co mohla,
nenechal se uklidnit. Nakonec ho tedy alespoň konejšila a pak mi ho
donesla v náručí. Bylo to moc dojemné. Tak dostal aspoň kost na žvýkání.
Když mluvím o té kosti, vzpomněla jsem si, že ji žvýkal už předtím a
obarvila mu přední packy na žluto, takže jsme s Káťou potom Artymu drhly
packy na záchodcích - vyskočil předníma na umyvadlo - a v tu ránu tam
přišla naštvaná paní uklízečka - tak jsme se rychle zdekovaly. Packy
jsme naštěstí vydrbat stihly.
Po
nás šla Makaréna bojovat za juniory a také se toho vyděsila, takže
výsledek veškerý žádný. Pan Šeda nenechal nic náhodě a vzal Maky a
posléze i Artíka a procházel se s nimi pod repráky, aby si zvykli.
Pomohlo to, když šla Makaréna podruhé za dospěláky, tak už se sice
nebála, ale panu porotci padl do jiný pes.
Každopádně výstava se opravdu moc povedla. Líbilo se nám tam a snad budou další zase takové - možná lepší.
PS:
Ještě bych ráda zmínila pána, co tam prodával ve stánku slovenské sýry.
S Káťou jsme vybíraly a nemohly se rozhodnout, co si koupíme a pán nám
zatím krmil Artíka korbáčkem. Tak mu za něj děkujeme.
Koupání máme moc rádi, byť to tak z fotky nevypadá
A o to raději máme masáže
Před stříháním
Velký dík za úpravu Nadě Zahajské - byla tu fuška
Jirka Artíka na rukou nosil
Teď ukázka toho, jak se to dělat nemá - blbly jsme na výstavišti - máme to obě špatně úplně.
Káťa s Rebelkou
Artík se slavnou kostí
Za následující fotky velký díky CHS MANON LESCAUT
Takhle by mně Artík v životě nestál :)
A nyní již Makarény chvíle slávy
A tady už video z výstavy:
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)
















.jpg)






















